Înscriere Examene

Înscriere Examene

Loading Evenimente

Evenimente viitoare › B1 Preliminary for Schools

Evenimente Search and Views Navigation

Eveniment Views Navigation

septembrie 2020

Nume examen Tip examen Locație Data Deadline înscriere Preț Afișarea rezultatelor

B2 First

Computer-Based
CN "Mihai Eminescu", Oradea
25 Sep 2020
11 Sep 2020 700RON 09.10. - 15.10.2020

B2 First

Computer-Based
Cambridge House, Bacau
25 Sep 2020
11 Sep 2020 720RON 09.10. - 15.10.2020

pre-A1 Starters

Paper-Based
Cambridge House, Bacau
26 Sep 2020
21 Aug 2020 330RON

A1 Movers

Paper-Based
Cambridge House, Bacau
26 Sep 2020
21 Aug 2020 340RON

A2 Flyers

Paper-Based
Cambridge House, Bacau
26 Sep 2020
21 Aug 2020 350RON

B2 First

Computer-Based
CN "Gheorghe Lazar", Sibiu
26 Sep 2020
14 Sep 2020 680RON 09.10. - 16.10.2020

C2 Proficiency

Computer-Based
CN "Gheorghe Lazar", Sibiu
26 Sep 2020
14 Sep 2020 740RON 09.10. - 16.10.2020

octombrie 2020

Nume examen Tip examen Locație Data Deadline înscriere Preț Afișarea rezultatelor

B2 First

Paper-Based
Colegiul National "Tudor Vladimirescu", Targu Jiu
10 Oct 2020
02 Sep 2020 720RON 06.11. - 19.11.2020

A1 Movers

Paper-Based
Eurolingva, Oradea
10 Oct 2020
07 Sep 2020 320RON

A2 Flyers

Paper-Based
Eurolingva, Oradea
10 Oct 2020
07 Sep 2020 330RON

C1 Advanced

Computer-Based
Eurolingva, Oradea
14 Oct 2020
30 Sep 2020 590 RON 28.10. - 3.11.2020

C1 Advanced

Paper-Based
Colegiul National "Tudor Vladimirescu", Targu Jiu
17 Oct 2020
09 Sep 2020 730RON 13.11. - 26.11.2020

A2 Key

Computer-Based
English Zone, Pitesti
17 Oct 2020
05 Oct 2020 385 RON 30.10. - 5.11.2020

B1 Preliminary

Computer-Based
English Zone, Pitesti
17 Oct 2020
05 Oct 2020 465 RON 30.10. - 5.11.2020

B2 First

Computer-Based
English Zone, Pitesti
17 Oct 2020
05 Oct 2020 620 RON 30.10. - 5.11.2020

B2 First

Computer-Based
Eurolingva, Oradea
17 Oct 2020
05 Oct 2020 580 RON 30.10. - 5.11.2020

B2 First

Computer-Based
CN "Mihai Eminescu", Satu Mare
17 Oct 2020
05 Oct 2020 620 RON 30.10. - 5.11.2020

A2 Key

Computer-Based
CN "A.P.Ilarian", Targu Mures
22 Oct 2020
12 Oct 2020 385 RON

B1 Preliminary

Computer-Based
CN "A.P.Ilarian", Targu Mures
22 Oct 2020
12 Oct 2020 465 RON 5.11. - 11.11.2020

A2 Key for Schools

Computer-Based
Lexis, Bucuresti
23 Oct 2020
12 Oct 2020 385 RON 05.11. - 11.11.2020

B1 Preliminary for Schools

Computer-Based
Lexis, Bucuresti
23 Oct 2020
12 Oct 2020 465 RON 05.11. - 11.11.2020

A1 Movers

Paper-Based
Lexis, Bucuresti
23 Oct 2020
18 Sep 2020 340RON 2020-11-23

C2 Proficiency

Computer-Based
CN "A.P.Ilarian", Targu Mures
23 Oct 2020
12 Oct 2020 670 RON 6.11. - 12.11.2020

C1 Advanced

Computer-Based
Rosenland, Ploiesti
24 Oct 2020
12 Oct 2020 630 RON 06.11. - 12.11.2020

A2 Key for Schools

Computer-Based
Rosenland, Ploiesti
24 Oct 2020
12 Oct 2020 385 RON 06.11. - 12.11.2020

B1 Preliminary for Schools

Computer-Based
Rosenland, Ploiesti
24 Oct 2020
12 Oct 2020 465 RON 06.11. - 12.11.2020

C1 Advanced

Computer-Based
Liceul Teoretic, Carei
24 Oct 2020
12 Oct 2020 630 RON 06.11. - 12.11.2020

C1 Advanced

Computer-Based
English Zone, Pitesti
24 Oct 2020
12 Oct 2020 630 RON 06.11. - 12.11.2020

A2 Key for Schools

Computer-Based
Eurolingva, Oradea
24 Oct 2020
12 Oct 2020 355 RON 06.11. - 12.11.2020

B1 Preliminary for Schools

Computer-Based
Eurolingva, Oradea
24 Oct 2020
12 Oct 2020 435 RON 06.11. - 12.11.2020

pre-A1 Starters

Paper-Based
English Zone, Pitesti
24 Oct 2020
21 Sep 2020 330RON

A1 Movers

Paper-Based
English Zone, Pitesti
24 Oct 2020
21 Sep 2020 340RON

A2 Flyers

Paper-Based
English Zone, Pitesti
24 Oct 2020
21 Sep 2020 350RON

C1 Advanced

Computer-Based
L.P. "Gheorghe Sincai", Zalau
24 Oct 2020
12 Oct 2020 630 RON 06.11. - 12.11.2020

C1 Advanced

Computer-Based
CN "Mihai Eminescu", Satu Mare
24 Oct 2020
12 Oct 2020 630 RON 06.11. - 12.11.2020

C1 Advanced

Computer-Based
CN "Decebal", Deva
24 Oct 2020
12 Oct 2020 600 RON 06.11. - 12.11.2020

B2 First for Schools

Computer-Based
CN "Decebal", Deva
24 Oct 2020
12 Oct 2020 590 RON 06.11. - 12.11.2020

C1 Advanced

Computer-Based
English First, Brasov
24 Oct 2020
12 Oct 2020 650 RON 06.11. - 12.11.2020

C1 Advanced

Computer-Based
Lexis, Bucuresti
24 Oct 2020
12 Oct 2020 630 RON 06.11. - 12.11.2020

B2 First for Schools

Computer-Based
Lexis, Bucuresti
24 Oct 2020
12 Oct 2020 620 RON 06.11. - 12.11.2020

C1 Advanced

Computer-Based
CN "A.P.Ilarian", Targu Mures
24 Oct 2020
12 Oct 2020 630 RON 06.11. - 12.11.2020

C1 Advanced

Computer-Based
Sibiu
24 Oct 2020
12 Oct 2020 600 RON 06.11. - 12.11.2020

B1 Preliminary for Schools

Computer-Based
L.P."Gheorghe Sincai", Zalau
30 Oct 2020
19 Oct 2020 465 RON

B2 First

Computer-Based
L.P. "Gheorghe Sincai", Zalau
31 Oct 2020
19 Oct 2020 620 RON 13.11. - 19.11.2020

B2 First

Computer-Based
Sibiu
31 Oct 2020
19 Oct 2020 600 RON 13.11. - 19.11.2020

noiembrie 2020

Nume examen Tip examen Locație Data Deadline înscriere Preț Afișarea rezultatelor

B2 First for Schools

Computer-Based
Liceul Teoretic, Carei
03 Nov 2020
20 Oct 2020 620 RON 17.11. - 23.11.2020

C1 Advanced

Computer-based
Colegiul National "Titu Maiorescu", Aiud
07 Nov 2020
26 Oct 2020 630 RON 20.11. - 26.11.2020

C1 Advanced

Computer-Based
Cursuri Copii, Ploiesti
07 Nov 2020
26 Oct 2020 630 RON 20.11. - 26.11.2020

TKT: Module 1

Paper-Based
Cursuri Copii, Ploiesti
07 Nov 2020
28 Sep 2020 210 RON 4.12. - 17.12.2020

TKT: Module 2

Paper-Based
Cursuri Copii, Ploiesti
07 Nov 2020
28 Sep 2020 210 RON 4.12. - 17.12.2020

TKT: Module 3

Paper-Based
Cursuri Copii, Ploiesti
07 Nov 2020
28 Sep 2020 210 RON 4.12. - 17.12.2020

TKT: CLIL – Content and Language Integrated Learning

Paper-Based
Cursuri Copii, Ploiesti
07 Nov 2020
28 Sep 2020 210 RON 4.12. - 17.12.2020

C1 Advanced

Computer-Based
Bistrita
07 Nov 2020
26 Oct 2020 630 RON 20.11. - 26.11.2020

B1 Preliminary for Schools

Computer-Based
Bistrita
07 Nov 2020
26 Oct 2020 465 RON 20.11. - 26.11.2020

B2 First for Schools

Computer-Based
Bistrita
07 Nov 2020
26 Oct 2020 620 RON 20.11. - 26.11.2020

A2 Key for Schools

Computer-Based
Sibiu
07 Nov 2020
26 Oct 2020 370 RON 20.11. - 26.11.2020

B1 Preliminary for Schools

Computer-Based
Sibiu
07 Nov 2020
26 Oct 2020 450 RON 20.11. - 26.11.2020

B1 Preliminary for Schools

Computer-based
Colegiul National "Titu Maiorescu", Aiud
14 Nov 2020
02 Nov 2020 465 RON 27.11. - 3.12.2020

A2 Key for Schools

Computer-Based
Cursuri Copii, Ploiesti
14 Nov 2020
02 Nov 2020 385 RON 27.11. - 3.12.2020

B1 Preliminary for Schools

Computer-Based
Cursuri Copii, Ploiesti
14 Nov 2020
02 Nov 2020 465 RON 27.11. - 3.12.2020

A2 Key for Schools

Computer-Based
Rosenland, Ploiesti
14 Nov 2020
02 Nov 2020 385 RON 27.11. - 3.12.2020

B1 Preliminary for Schools

Computer-Based
Rosenland, Ploiesti
14 Nov 2020
02 Nov 2020 465 RON 27.11. - 3.12.2020

A2 Key for Schools

Computer-Based
CN "Iosif Vulcan", Oradea
14 Nov 2020
02 Nov 2020 365 RON 27.11. - 3.12.2020

B1 Preliminary for Schools

Computer-Based
CN "Iosif Vulcan", Oradea
14 Nov 2020
02 Nov 2020 445 RON 27.11. - 3.12.2020

pre-A1 Starters

Paper-Based
Cursuri Copii, Ploiesti
15 Nov 2020
12 Oct 2020 280 RON

A1 Movers

Paper-Based
Cursuri Copii, Ploiesti
15 Nov 2020
12 Oct 2020 290 RON

A2 Flyers

Paper-Based
Cursuri Copii, Ploiesti
15 Nov 2020
12 Oct 2020 300 RON

B2 First for Schools

Computer-based
Colegiul National "Titu Maiorescu", Aiud
21 Nov 2020
09 Nov 2020 620 RON 04.12. - 10.12.2020

B2 First for Schools

Computer-Based
Cursuri Copii, Ploiesti
21 Nov 2020
09 Nov 2020 620 RON 04.12. - 10.12.2020

C2 Proficiency

Computer-Based
Cursuri Copii, Ploiesti
21 Nov 2020
09 Nov 2020 670 RON 04.12. - 10.12.2020

B2 First for Schools

Computer-Based
Rosenland, Ploiesti
21 Nov 2020
09 Nov 2020 620 RON 04.12. - 10.12.2020

C2 Proficiency

Computer-Based
Rosenland, Ploiesti
21 Nov 2020
09 Nov 2020 670 RON 04.12. - 10.12.2020

C2 Proficiency

Computer-Based
CN "Mihai Eminescu", Satu Mare
21 Nov 2020
09 Nov 2020 670 RON 04.12. - 10.12.2020

B2 First

Computer-Based
CN"A.P.Ilarian", Targu Mures
27 Nov 2020
16 Nov 2020 620 RON

C1 Advanced

Computer-Based
Rosenland, Ploiesti
28 Nov 2020
16 Nov 2020 630 RON 11.12. - 17.12.2020

C1 Advanced

Computer-Based
CN "Vasile Goldis", Arad
28 Nov 2020
16 Nov 2020 590 RON 11.12. - 17.12.2020

B2 First

Computer-Based
CN "Vasile Goldis", Arad
28 Nov 2020
16 Nov 2020 580 RON 11.12. - 17.12.2020

C1 Advanced

Computer-Based
CN "A.P.Ilarian", Targu Mures
28 Nov 2020
16 Nov 2020 630 RON 11.12. - 17.12.2020

decembrie 2020

Nume examen Tip examen Locație Data Deadline înscriere Preț Afișarea rezultatelor

C1 Advanced

Computer-Based
LT "A.M.Guttenbrunn", Arad
03 Dec 2020
19 Nov 2020 590 RON 17.12. - 23.12.2020

pre-A1 Starters

Paper-Based
Rosenland, Ploiesti
05 Dec 2020
02 Nov 2020 280 RON

A2 Flyers

Paper-Based
Rosenland, Ploiesti
05 Dec 2020
02 Nov 2020 300 RON

pre-A1 Starters

Paper-Based
LT "A.M.Guttenbrunn", Arad
05 Dec 2020
02 Nov 2020 260 RON 2021-01-12

A1 Movers

Paper-Based
LT "A.M.Guttenbrunn", Arad
05 Dec 2020
02 Nov 2020 270 RON 2021-01-12

A2 Flyers

Paper-Based
LT "A.M.Guttenbrunn", Arad
05 Dec 2020
02 Nov 2020 280 RON 2021-01-12

A2 Key for Schools

Computer-Based
CN "Vasile Goldis", Arad
05 Dec 2020
23 Nov 2020 355 RON

B1 Preliminary for Schools

Computer-Based
CN "Vasile Goldis", Arad
05 Dec 2020
23 Nov 2020 435 RON

A1 Movers

Paper-Based
Rosenland, Ploiesti
06 Dec 2020
02 Nov 2020 290 RON

A2 Key for Schools

Computer-Based
LT"A.M.Guttenbrunn", Arad
10 Dec 2020
27 Nov 2020 355 RON 24.12.2020 - 07.01.2021

B2 First for Schools

Computer-Based
Rosenland, Ploiesti
12 Dec 2020
27 Nov 2020 620 RON 4.01. - 8.01.2021

B1 Preliminary for Schools

Paper-Based
Colegiul "Alexandru cel Bun", Gura Humorului
12 Dec 2020
30 Oct 2020 485 RON

B2 First for Schools

Paper-Based
Colegiul "Alexandru cel Bun", Gura Humorului
12 Dec 2020
30 Oct 2020 640 RON

C1 Advanced

Paper-Based
Colegiul "Alexandru cel Bun", Gura Humorului
12 Dec 2020
04 Nov 2020 650 RON

C2 Proficiency

Paper-Based
Colegiul "Alexandru cel Bun", Gura Humorului
12 Dec 2020
23 Oct 2020 690 RON

B2 First for Schools

Computer-Based
LT"A.M.Guttenbrunn", Arad
12 Dec 2020
27 Nov 2020 580 RON 4.01. - 8.01.2021

pre-A1 Starters

Paper-Based
CN "Vasile Goldis", Arad
12 Dec 2020
09 Nov 2020 260 RON 9.01.2021

A1 Movers

Paper-Based
CN "Vasile Goldis", Arad
12 Dec 2020
09 Nov 2020 270 RON 19.01.2021

A2 Flyers

Paper-Based
CN "Vasile Goldis", Arad
12 Dec 2020
09 Nov 2020 280 RON 19.01.2021

B1 Preliminary

Computer-Based
LT"A.M.Guttenbrunn", Arad
17 Dec 2020
07 Dec 2020 435 RON 8.01. - 14.01.2021

ianuarie 2021

Nume examen Tip examen Locație Data Deadline înscriere Preț Afișarea rezultatelor

C1 Advanced

Computer-Based
Rosenland, Ploiesti
16 Jan 2021
05 Jan 2021 29.01. - 4.02.2021

C1 Advanced

Computer-Based
LT "Aurel Lazar", Oradea
16 Jan 2021
05 Jan 2021 29.01. - 4.02.2021

februarie 2021

Nume examen Tip examen Locație Data Deadline înscriere Preț Afișarea rezultatelor

A2 Key for Schools

Computer-Based
Cursuri Copii, Ploiesti
13 Feb 2021
01 Feb 2021 26.02. - 04.03.2021

B1 Preliminary for Schools

Computer-Based
Cursuri Copii, Ploiesti
13 Feb 2021
01 Feb 2021 26.02. - 04.03.2021

C1 Advanced

Computer-Based
Cursuri Copii, Ploiesti
13 Feb 2021
01 Feb 2021 26.02. - 04.03.2021

A2 Key for Schools

Computer-Based
Rosenland, Ploiesti
13 Feb 2021
01 Feb 2021 26.02. - 04.03.2021

B1 Preliminary for Schools

Computer-Based
Rosenland, Ploiesti
13 Feb 2021
01 Feb 2021 26.02. - 04.03.2021

C1 Advanced

Computer-Based
CN "Mihai Eminescu", Oradea
13 Feb 2021
01 Feb 2021 26.02. - 04.03.2021

A2 Key for Schools

Computer-Based
CN "Mihai Eminescu", Oradea
13 Feb 2021
01 Feb 2021 26.02. - 04.03.2021

B1 Preliminary for Schools

Computer-Based
CN "Mihai Eminescu", Oradea
13 Feb 2021
01 Feb 2021 26.02. - 04.03.2021

B2 First

Computer-Based
CN "Mihai Eminescu", Oradea
20 Feb 2021
08 Feb 2021 5.03. - 11.03.2021

C2 Proficiency

Computer-Based
Cursuri Copii, Ploiesti
27 Feb 2021
15 Feb 2021 12.03. - 18.03.2021

martie 2021

Nume examen Tip examen Locație Data Deadline înscriere Preț Afișarea rezultatelor

B2 First for Schools

Computer-Based
Cursuri Copii, Ploiesti
11 Mar 2021
26 Feb 2021 25.03. - 31.03.2021

C1 Advanced

Computer-Based
Cursuri Copii, Ploiesti
12 Mar 2021
26 Feb 2021 26.03. - 01.04.2021

A2 Key for Schools

Computer-Based
Cursuri Copii, Ploiesti
17 Mar 2021
03 Mar 2020 31.03. - 08.04.2021

B1 Preliminary for Schools

Computer-Based
Cursuri Copii, Ploiesti
17 Mar 2021
03 Mar 2021 31.03. - 08.04.2021

A2 Key for Schools

Computer-Based
S.G."Lucian Blaga", Satu Mare
17 Mar 2021
03 Mar 2021 31.03. - 08.04.2021

B2 First

Computer-Based
LT "Aurel Lazar", Oradea
20 Mar 2021
08 Mar 2021 06.04. - 12.04.2021

aprilie 2021

Nume examen Tip examen Locație Data Deadline înscriere Preț Afișarea rezultatelor

C1 Advanced

Computer-Based
Rosenland, Ploiesti
10 Apr 2021
26 Mar 2021 23.04. - 29.04.2021

mai 2021

Nume examen Tip examen Locație Data Deadline înscriere Preț Afișarea rezultatelor

B2 First for Schools

Computer-Based
Rosenland, Ploiesti
07 May 2021
23 Apr 2021 21.05. - 27.05.2021

C1 Advanced

Computer-Based
Cursuri Copii, Ploiesti
13 May 2021
30 Apr 2021 27.05. - 03.06.2021

A2 Key for Schools

Computer-Based
Cursuri Copii, Ploiesti
14 May 2021
30 Apr 2021 28.05. - 04.06.2021

B1 Preliminary for Schools

Computer-Based
Cursuri Copii, Ploiesti
14 May 2021
30 Apr 2021 28.05. - 04.06.2021

B2 First for Schools

Computer-Based
Cursuri Copii, Ploiesti
19 May 2021
05 May 2021 03.06. - 09.06.2021

C2 Proficiency

Computer-Based
Cursuri Copii, Ploiesti
21 May 2021
07 May 2021 07.06. - 11.06.2021

C1 Advanced

Computer-Based
Rosenland, Ploiesti
22 May 2021
10 May 2021 7.06. - 11.06.2021

iunie 2021

Nume examen Tip examen Locație Data Deadline înscriere Preț Afișarea rezultatelor

B2 First for Schools

Computer-Based
Cursuri Copii, Ploiesti
04 Jun 2021
21 May 2021 18.06. - 24.06.2021

C1 Advanced

Computer-Based
Cursuri Copii, Ploiesti
08 Jun 2021
24 May 2021 22.06. - 28.06.2021

A2 Key for Schools

Computer-Based
Cursuri Copii, Ploiesti
10 Jun 2021
26 May 2021 24.06. - 30.06.2021

B1 Preliminary for Schools

Computer-Based
Cursuri Copii, Ploiesti
10 Jun 2021
26 May 2021 24.06. - 30.06.2021

B1 Preliminary for Schools

Computer-Based
CN "Mihai Eminescu", Oradea
12 Jun 2021
28 May 2021 25.06. - 01.07.2021

B2 First for Schools

Computer-Based
CN "Mihai Eminescu", Oradea
12 Jun 2021
28 May 2021 25.06. - 01.07.2021

C1 Advanced

Computer-Based
CN "Mihai Eminescu", Oradea
12 Jun 2021
28 May 2021 25.06. - 01.07.2021

B2 First for Schools

Computer-Based
Rosenland, Ploiesti
19 Jun 2021
07 Jun 2021 2.07. - 08.07.2021

A2 Key for Schools

Computer-Based
Rosenland, Ploiesti
26 Jun 2021
14 Jun 2021 9.07. - 15.07.2021

B1 Preliminary for Schools

Computer-Based
Rosenland, Ploiesti
26 Jun 2021
14 Jun 2021 9.07. - 15.07.2021
+ Exportă evenimente